Formalni
W podróży biznesowej - gdzie zatrzymać się w Pszczynie?
Biznes

W podróży biznesowej - gdzie zatrzymać się w Pszczynie?

Pszczyna to jedno z najpiękniejszych miasto w Polsce. Wiele osób nazywa je Perłą Górnego Śląska. Miasto nie zostało zniszczone w trakcie II Wojny Światowej, dlatego wciąż możemy się cieszyć zabytkową architekturą tego niezwykłego miejsca. Pszczyna posiada wiele atrakcji, które możemy docenić w trakcie podróży służbowej. Nasi kontrahenci będą zachwyceni okolicą, przez co łatwiej utrzymamy pozytywne relacje biznesowe.

Średniowieczny rynek

Podróż służbowa do Pszczyny lub okolic może być doskonałą okazją do poznania historii miasta. W centralnej części znajdziemy rynek, który został zbudowany w XIII wieku. Współcześnie ma kształt wydłużonego prostokąta, na którego końcu dawniej była zlokalizowana brama miejska. Główna część obecnej zabudowy została odbudowana w połowie XVIII wieku po wielkim pożarze obejmującym większą część Pszczyny. Charakterystycznym miejscem jest także Brama Wybrańców, która służyła kiedyś królom i rodzinom książęcym. Taka okolica to doskonała oprawa podróży biznesowej, niezależnie od branży, w jakiej działamy.

Muzeum Zamkowe

Osoby zainteresowane historią regionu powinny skorzystać z oferty Muzeum Zamkowego. Znajdziemy tu przepiękny pałac, który nazywany jest polskim Wersalem. Początki muzeum sięgają aż pierwszej połowy XV wieku. Zamek był wielokrotnie przebudowywany, a obecny kształt uzyskał w 1846 roku. Od połowy XX wieku mieści się w nim muzeum, w którym możemy podziwiać magnackie wnętrza datowane na XIX i XX wiek. Znajdziemy tutaj niezwykle oryginalne meble, zegary, dywany i inne dekoracje. Fani dawnego uzbrojenia na pewno zwrócą uwagę także na odrestaurowaną zbrojownię z okazami pochodzącymi z XV wieku.

Atrakcyjny skansen

W Pszczynie znajdziemy też prawdziwą atrakcję dla miłośników kultury ludowej. Podczas podróży służbowej doskonałym pomysłem będzie wizyta w skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Można tu poczuć żywą historię zaprezentowaną w prosty, ale bardzo interesujący sposób. W skansenie zgromadzono najcenniejsze zabytki dawnej wiejskiej zabudowy. Odwiedzający często zwracają uwagę na otoczenie, a także doskonale zachowane chaty z historycznym sprzętem, narzędziami i innymi elementami wyposażenia. Wizyta w skansenie może być świetną okazją do wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody.

Ciekawa oferta noclegowa

Zwykle podróż służbowa wiąże się z koniecznością noclegu. Pszczyna i okolice to region, w którym znajdziemy wiele atrakcji, a także doskonałe hotele i restauracje. Jednym z ciekawych miejsc na nocleg w Pszczynie jest Hotel Styl 70. Jego nazwa jest związana ze stylem wnętrz inspirowanych amerykańskimi latami 70. Poza wysokiej jakości ofertą gastronomiczną można tu skorzystać z oferty masażu, a także zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Ze względu na popularność wśród turystów w Pszczynie znajdziemy wiele innych lokali nastawionych na przyjezdnych, dzięki którym można poznać ciekawe lokalne zwyczaje i smaki.

Podróż służbowa powinna przebiegać w miłej atmosferze, a Pszczyna to wyjątkowe miejsce na relaks. Jest to region zapewniający niecodzienną atmosferę, o malowniczym krajobrazie. Wizyta w miejscu uznawanym za zielone płuca Śląska to doskonały sposób na podtrzymywanie relacji biznesowych dla każdego przedsiębiorcy.

Komentarze

Skomentuj