Formalni
5 pomysłów na biznes z niskim kapitałem, który możemy wykonywać z domu
Biznes

5 pomysłów na biznes z niskim kapitałem, który możemy wykonywać z domu

Nie masz dużo pieniędzy na inwestycję, lubisz zacisze własnego domostwa, ale równocześnie czujesz, że masz smykałkę do interesów - sprawdziłbyś się w roli biznesmena. Jaki pomysł na domowy biznes wybrać, jeśli mamy niewielki wkład finansowy? Jaki biznes zacząć w 2019 roku? Przedstawiamy 5 pomysłów.

Rękodzieło DIY, czyli zrób biznes sam

Posiadasz zacięcie artystyczne, masz zdolności manualne? To pomysł na biznes dla ciebie. Wiele rzeczy, które można sprzedać w internecie, możemy produkować z domu. Dotyczy to biżuterii, ubrań, ręcznie malowanych pocztówek, zabawek - tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wydaje się, że takie produkty nie mogą konkurować z wielkimi firmami, ale w dzisiejszych czasach ludzie bardzo cenią oryginalne wyroby. Wystarczy znaleźć swoją niszę, mieć dobry pomysł - no i nauczyć się obsługiwać sklep internetowy, ale to temat na osobny artykuł.

Freelancing

To bardziej pomysł związany z twoją ścieżką zawodową, niż biznesem, ale mówiąc o rzeczach, na których można zarobić z domu nie można tego punktu pominąć. Freelancing również jest związany z twoimi umiejętnościami, których możesz się wyuczyć, i w przypadku dużej ilości zleceń szybko przemienia się we własną działalność gospodarczą (początkowo można działać na podstawie umów o dzieło). A co można robić jako freelancer? Możliwości jest mnóstwo: copywriting, prowadzenie social media, tłumaczenia, tworzenie stron internetowych, projekty graficzne, szeroko pojęte IT, wirtualna sekretarka.

Handel

Kupić taniej, by sprzedać drożej - ten pomysł na biznes jest stary jak świat i wydaje się, że będzie funkcjonował tak długo, jak będą istnieć pieniądze. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich - dobry handlarz musi nie tylko znać się na swoim fachu, ale także mieć “to coś”, smykałkę do interesów. Handlować można oczywiście wszystkim - książkami, grami, ozdobami do domu - ale warto się wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie, np. w antykach, meblach, a nawet… znaczkach pocztowych. Pasjonaci kupią wszystko!

Franczyza

Zostanie franczyzobiorcą to znany i w miarę bezpieczny pomysł na biznes i inwestycję własnych środków, jeśli wiemy jak to zrobić i nie damy się władować na przysłowiową “minę”. Franczyza to nic innego jak “wkupienie” się w istniejący już biznes - spożywczy, edukacyjny, internetowy. Wstępne koszty franczyzy, czyli koszt wejścia do systemu franczyzowego, zaczynają się już od kilku tysięcy złotych. Jeśli dobrze zainwestujemy, nasze udziały w zyskach mogą zaprocentować w takim systemie bardzo szybko.

Gastronomia

Wbrew pozorom, aby zarabiać na naszym talencie kulinarnym wcale nie musimy posiadać własnej restauracji i inwestować olbrzymie pieniądze. Ten pomysł na biznes to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić do pensji. Sprzedaż wypieków do lokalnej kawiarni lub produktów mącznych w rodzaju pierogów czy pyz do sklepu sąsiadów nie przyniesie nam co prawda kokosów, ale może stanowić naprawdę miły dodatek do pensji. Jeśli mieszkamy w dużym mieście i myślimy o zainwestowaniu nieco większej ilości pieniędzy, możemy pomyśleć o wynajęciu food-trucka.


 

Komentarze

Skomentuj