Formalni
O czym pamiętać idąc na studia?
Kariera

O czym pamiętać idąc na studia?

Idąc na studia podyplomowe, najczęściej studenci sugerują się danym kierunkiem, który ich interesuje, często bagatelizując inne kwestie, które również powinny być wzięte przez nich pod uwagę, zwłaszcza, że na rynku istnieje wiele szkół i uczelni, co daje duży wybór. O czym pamiętać idąc na studia? Podpowiadamy!

Czy nabywam praktyczne umiejętności?

Wybierając się na dany kierunek, warto dokładnie sprawdzić program nauczenia oraz to, czy kurs przygotowuje pod kątem praktyki. Niestety, zbyt wiele uczelni i szkół wciąż stawia nacisk na teorię, przez co absolwent ma trudność, by odnaleźć się później w danym zawodzie. Należy więc udać się na studia tam, gdzie szkoła dopasowuje swoje nauczenia do bieżących problemów na rynku i zapotrzebowania społeczeństwa.

Czy uczelnia idzie z duchem czasu?

Nie jest tajemnicą, ze w ostatnim czasie na popularności zyskuje e-learning. Dobrze jeśli uczelnia jest odpowiednio przygotowana w kierunku kształcenia również drogą online, które jest alternatywą dla osób chorujących czy dużo pracujących. Warto zwrócić więc uwagę, czy dana szkoła oferuje możliwość studiowania poprzez Internet.

Czy zasady studiowania i rekrutacji są przejrzyste?

Każda uczelnia dokładnie powinna określić zasady rekrutacji, jak i system kształcenia, włączając w to takie kwestie jak zdawanie egzaminów, zaliczanie zajęć i praktyk, czy obrona pracy. Zasady te warto poznać już na początku, a jeśli nie są one jasno określone - wówczas w głowie powinnam zapalić się czerwona lampka.

Czy jest uczenia, która spełnia te warunki?

Z pewnością istnieje wiele uczelni, które spełniają wyżej wymienione warunki. Jedną z nich jest znajdująca się w Wałbrzychu WSZIP, która słynie przede wszystkim z merytorycznego i kładącego nacisk na praktyczne umiejętności kształcenie swoich studentów. W tym celu poszczególne kierunki cały czas są modyfikowane i udoskonalane. Poza tym, szkoła oferuje jasny system kształcenia i posiada specjalną platformę e-learningową, dzięki której można nie tylko uczestniczyć w wykładach, ale również komentować je i zadawać pytania. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/.

Komentarze

Skomentuj