Formalni
Jakie profesjonalne przybory kuchenne wybrać - metalowe, drewniane, z tworzywa?
Rodzina

Jakie profesjonalne przybory kuchenne wybrać - metalowe, drewniane, z tworzywa?

Wybierając odpowiednie przybory kuchenne, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach producenci wykorzystują przede wszystkim drewno, metal oraz tworzywa sztuczne. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, które warto znać przed podjęciem decyzji o zakupie.

Przybory kuchenne z drewna

Naturalne i ponadczasowe drewno to świetny wybór do klasycznie zaaranżowanej kuchni. Drewniane przybory, takie jak łopatki (w tym łopatka do przewracania), tłuczki czy łyżki, po odpowiednim wyeksponowaniu staną się jej niewątpliwą dekoracją. Kolejnym atutem drewnianych akcesoriów jest bezpieczeństwo w kontakcie z powłokami nieprzywierającymi. Delikatne drewno nie powoduje powstawania rys, w przeciwieństwie do akcesoriów wykonanych z metalu. Niestety, drewniane przybory kuchenne są podatne na zakażenia bakteriami i grzybami, dlatego po ich użyciu należy dokładnie je wysuszyć.

Metalowe przybory do kuchni. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o metalowe przybory kuchenne, to najlepszym wyborem są te wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o sprzęt gastronomiczny, to metalowe tłuczki, łyżki, nakłuwacze i trzepaczki są wytrzymałe oraz odporne na korozję. Dodatkowo ich czyszczenie i przechowywanie jest bardzo łatwe, co wpływa pozytywnie na higienę w kuchni. Niestety, metalowe przybory kuchenne mogą rysować teflon i inne powłoki nieprzywierające, dlatego w przypadku korzystania z takich naczyń lepiej zdecydować się na przybory z drewna lub tworzyw sztucznych.

Co powinniśmy wiedzieć na temat przyborów kuchennych z tworzywa sztucznego?

Nowoczesne tworzywa sztuczne, takie jak nylon czy silikon, również znajdują swoje zastosowanie w kuchni. Plastikowe chochelki i szpatułki są odporne na tłuszcz i wysokie temperatury oraz dostępne w szerokiej gamie kolorów, co ułatwia dopasowanie ich do wystroju nowoczesnej kuchni. Bez obaw możemy używać ich w połączeniu z naczyniami z teflonową powłoką, a także uniknąć pleśnienia i infekcji bakteryjnych. Niestety, tworzywa sztuczne mają mniejszą wytrzymałość niż metalowe i drewniane akcesoria kuchenne, a silikonowe modele mogą barwić się w kontakcie z pomidorami lub burakami.

Oprócz wyboru odpowiedniego materiału warto zwrócić uwagę również na konkretne przybory kuchenne, które będą nam najbardziej potrzebne. Do podstawowego wyposażenia kuchni należą chochle, łopatki do przewracania, trzepaczki, łyżki, deski do krojenia oraz mieszadła. Warto również rozważyć zakup specjalistycznych przyborów, takich jak rózga gastronomiczna czy łopatki gastronomiczne, które ułatwią przygotowanie bardziej wymagających potraw.

Wybierając przybory kuchenne, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane, ich funkcjonalność, wygląd oraz higienę, a także powinniśmy wziąć pod uwagę to, kto jest producentem. Wyróżnić wypada firmę Stalgast, która jest liderem, jeśli chodzi o przybory kuchenne. To dobry wybór i świetna propozycja dla nas, jeśli chcemy korzystać ze sprawdzonych przyborów kuchennych.

Komentarze

Skomentuj

Czytaj więcejPowiązane artykuły